1. dönem TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

0
1652

8. sınıflar için uygulanan 1. dönem TEOG ortak sınavları 26-27 Kasım tarihlerinde yapıldı. Öğrenciler merakla puanlarını beklerken, TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda ilgili bilgiyi bu yazımızdan edinebileceksiniz.

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları ne zaman yapılacak ?

Mazeret sınavları 13-14 Aralık’ta gerçekleştirilecektir. İkinci dönem ise merkezi ortak sınavlar, 29-30 Nisan 2015’te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015’te gerçekleştirilecek.

TEOG sınav sonuçlarının Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

2014 teog

TEOG’da puanlama 400 üzerinden yapılacak

Merkezi ortak sınavlarda alınan puanlar, yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Bu puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında ise öğrencilerin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8. sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Bu puanlama ise 500 tam puan üzerinden yapılacak.

Bir yorum bırakın