1 Mayıs’ta Taksim Meydanına Metro Seferleri İptal

0
1637

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da İşçi Bayramı kutlamalarını engellemek için Taksim’e olan ulaşım kısmen engellenecek. Bu kapsamda 1 Mayıs cuma günü Taksim’e giden metro ve füniküler seferleri iptal edildi. Ayrıca İstanbul Hava Sahası üzerinde helikopter gibi görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına izin verilmeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, Levent-Yenikapı, Kabataş Taksim ve finiküler seferlerinin yapılamayacağını açıkladı. Ayrıca konuyla ilgili metro istasyonlarına asılan duyuruda, belirtilen tarihte metro seferlerinin Levent – Hacıosman arasında yapılacağı açıklandı.

1 Mayıs Taksim Yasağı

 

 

Ayrıca Taksim Semalarında Uçuş Yasak:

NOTAM’ olarak adlandırılan ve pilotların uçuş öncesinde bilgilendirme amaçlı yayınlanan yasağa göre, 1 Mayıs’ta gün doğumundan gün batımına kadar, Beyoğlu-Taksim Meydanı, Şişli-Mecidiyeköy, Fatih -Saraçhane, Beşiktaş -Dolmabahçe, Kadıköy-İskele Meydanı ve civarı görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına kapatıldı. Bu bölgelerde sadece Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı ve askeri hava araçları uçabilecek.

Bir yorum bırakın