10. Sınıf Fizik Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planı (2013-2014)

0
1282

10. sınıf 2013-2014 eğitim öğretim yılı için ünitelendirilmiş Fizik dersi zorunlu ve seçmeli yıllık plan örneği aşağıda yer almaktadır. Bağlantıya tıklayıp , ctrl + s’ye basarak indirebilirsiniz.

 

Örnek Sayfa:

 

ÜNİTE-1:  MADDE ve ÖZELLİKLERİ

Türk Milli Eğitiminin amaçlarını kavratmak, dersin işlenişi ve müfredatı hakkında bilgilendirmek1.  Katılar ile ilgili olarak öğrenciler;

1.1. Varlıkların en ve boyca belli bir oranda büyütülmesi veya küçültülmesi durumunda kesit alanları, yüzey alanları, hacimleri ve kütlelerinin hangi oranda

değişeceğini hesaplar (PÇB-1.b, 3.a-e; BİB-1.a-e,2.a-c, 3.a-c, 4.a-e, 5.c; TD-1.h,k,l).

 

Bu bölüm okulun çevre,fiziki koşullarına,öğrencilerinin performans durumuna,  kullanılan yöntem,teknik ve kaynaklara göre okul, ders zümrelerince konu sırası değiştirilmemek koşuluyla yeniden düzenlenip okul müdürünün onayından sonra yürürlüğe girecektir.

[!] 1.1 Karıncanın, vücut ağırlığının birkaç katı ağırlığındaki yükleri kaldırabildiği ancak orantılı olarak insan kadar büyütülecek olursa, kendi ağırlığını bile kaldıramayacağı örnek olarak verilebilir. Bu veya buna benzer bir örnek verildiğinde, bu durumun büyütülen varlığın  ağırlığındaki artışın hacmiyle, taşıyabileceği en fazla yükün ise kesit alanıyla doğru orantılı olarak artmasından kaynaklandığı vurgulanır.

>>> İndirmek için buraya tıklayınız <<< haftada 3 saat

Haftada 2 saatlik için: https://docs.google.com/file/d/0B34Z7FdBjZcAd0NBcjBCQWxuaXc/edit?usp=sharing

Bir yorum bırakın