11. Sınıf Dil ve Anlatım Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planı (2013-2014)

0
1357

11. sınıf 2013-2014 eğitim öğretim yılı için ünitelendirilmiş Dil ve Anlatım dersi zorunlu ve seçmeli yıllık plan örneği aşağıda yer almaktadır. Bağlantıya tıklayıp , ctrl + s’ye basarak indirebilirsiniz.

 

Örnek Sayfa:

 

EYLÜL

ÜNİTE 1 METİNLERİN SINIFLANDIRILMASI

HAFTA

GÜN

DERS SAATİ

KONULAR

ÖĞRENCİLERİN KAZANACAĞI HEDEF VE DAVRANIŞLAR

III.

16-20 Eylül 2013

DERS SAATLERİ ÖĞRETMEN TARAFINDAN YAZILACAKTIR.

METİNLERİN SINIFLANDIRILMASI 1. Metinleri sınıflandırır. 2. Edebî metinler (sanat metinleri) ile öğretici metinler arasındaki farklılıkları belirler.

IV.

23-27 Eylül

 2013

 

METİNLERİN SINIFLANDIRILMASI 1. Metinleri sınıflandırır. 2. Edebî metinler (sanat metinleri) ile öğretici metinler arasındaki farklılıkları belirler.  
ÖĞRENME ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ (Takrir, soru – cevap, dramatizasyon, beyin fırtınası, problem çözme, inceleme, uygulama gibi yöntemler aşağıda formüle edilen teknikler yardımıyla yıl boyunca uygulanacaktır: tümden gelim, analiz, sentez, tüme varım, değerlendirme…)
KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ (Dil ve anlatım ders kitabı, kompozisyon yardımcı kitapları, sözlükler, yazım kılavuzu, atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, işlenen konularla ilgili metinlerin yer aldığı bütün kaynaklar, edebiyat tarihi kitapları, ansiklopediler, internet, gazete ve dergiler…)
DEĞERLENDİRME(Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı başlangıcı: 16 Eylül 2013 

>>> İndirmek için buraya tıklayınız <<<

Bir yorum bırakın