12 – 20 Mart 2013 ÖSYM Seviye Tespit Sınavı Başvuruları

0
1133

Yurtdışı Yükseköğretim diplomaları denkliği için yapılacak olan STS ilkbahar başvuruları 12 – 20 Mart 2013 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru kılavuzu ve formu, 12 Mart tarihinden itibaren konumuza eklenecektir. 

DUYURU
(7 Mart 2013)

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin
Seviye Tespit Sınavı (STS) İlkbahar Dönemi : Başvurular

universite ogrencileriYurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS), Merkezimiz tarafından Diş Hekimliği alanında başvuran adaylar için 13 Nisan 2013 tarihinde, Tıp Doktorluğu alanında başvuran adaylar için 14 Nisan 2013 tarihinde yapılacaktır.

Sınavlara başvurular 12-20 Mart 2013 tarihlerinde olacaktır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, bu sınavlara ait Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır. Kılavuzlarda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara duyurulur.

Bir yorum bırakın