12.500 Öğretmen Kadrosu ve Öğretim Üyelerinin Emeklilik Yaşı Resmi Gazete’de

0
1426

MEB’in atamalarda kullanacağı 12,500 öğretmen kadrosu Resmi Gazete’de yayınlandı. Aynı zamanda öğretim üyelerinin emeklilik yaşının 72 olmasını bir yıl daha uzatan düzenlemeyi de içeren kanun da yayımlandı.

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanuna göre, devlet üniversitelerindeki öğretim üyelerinde emeklilik yaşının 72 olmasına yönelik düzenleme 1 yıl uzatılarak, 31 Aralık 2016’ya kadar geçerli olacak.

İlgili kanunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacak:

Seçimlerin ardından Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması sözünün devamlılığı konusunda şüpheye düşen adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun sözleriyle rahat bir nefes aldı.

  • 30000 atama ile ilgili bir problem yok;süreç işliyor.
  • Lütfen ama lütfen kontenjan sormayın çünkü kadrolar çıkmadan normlar güncellenmeden size vereceğim bilgiler sağlıklı olmaz…
  • Herkese cevap veremiyorum kimse alınmasın üzülmesin;sabah 7 akşam 9 mesaisi içinde sürekli sosyal medyayı takip etmek zor oluyor;ama gönlünüz el verdikçe gelen arkadaşlarımızı kabul edip dinliyoruz;önemli konularda açıklama yapıyoruz…
  • Bakanlıkla ilgili atamalarla ilgili bir gelişme olursa mutlaka sizi bilgilendireceğiz..
  • Bu bağlamda bakanlık açıklama yapmadıkça duyduğunuz hiçbir dedikoduya itibar etmeyin lütfen..

 

Bir yorum bırakın