12 Mart YGS Günü Ücretsiz Toplu Taşıma Hizmeti Sağlanacak Şehirler

0
839

YGS (Yükseköğretime Giriş Sınavı) 12 MArt tarihinde yapacak. Bazı belediyeler, aday öğrenciler için o gün ücretsiz ulaşım hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Buna göre YGS’ye girecek ve öğrenciler ve görevliler ücretsiz ulaşım hakkından faydalanabilecek. Ulaşımın ücretsiz olduğu illerin bir kısmı :

İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 12 Mart’ta YGS’ye girecek öğrenciler ile görevliler sınav günü, İstanbul’da hizmet veren İETT otobüsleri, metrobüs, halk otobüsleri, Otobüs AŞ, metro, füniküler, tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları ile özel deniz motorlarına ücret ödemeyecek.

Van

Denizli

 

Malatya

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart Ayı Toplantısında, 12 Mart’ta yapılacak YGS sınavı için öğrencilere, belediye otobüslerinin ücretsiz hizmet vermesi kararlaştırıldı.

Şanlıurfa

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu yapılacak olan YGS’ye girecek olan öğrenciler için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak.

Sınav günü ücretsiz ulaşım imkanından faydalanabilmek için öğrencilerin sınav giriş belgelerini, öğretmenlerin ise sınav yeri görev belgelerini araca binerken göstermeleri yeterli olacak.

Bir yorum bırakın