24 Ağustos Ehliyet Sınavı Giriş Yerleri Ne Zaman Belli Olacak ?

0
1914

24 Ağustosta yapılacak olan Ehliyet sınavı giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. MEB, ehliyet sınavı giriş yerlerini sınavdan 1 hafta önce duyurmaktadır. O halde sınava nerede gireceğinizi en geç 19 Ağustosta öğrenebilirsiniz. Sınav saat 11’de yapılacak.

Sınava giriş ile belgeler aşağıdaki bağlantıdan açıklanmaktadır:

http://www.meb.gov.tr/sinavlar

Sınava Giriş Belgesi ile ilgili bilgilendirme

  • Sınav giriş belgesi fotoğraflı olup söz konusu belgede adayın salon ve kimlik bilgileri yer alır. Salon bilgilerinde adayın sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon, sıra ve adres bilgileri yer alır. Aday, fotoğraflı sınav giriş belgesinde belirtilen sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir. Ancak, olağanüstü durumlarda (doğal afet, yangın, vb.) Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi ve YEĞİTEK Ölçme Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığının uygun görüşü ile adayın sınav yeri değiştirilebilir.
  • Her sınav için yeniden düzenlenen sınav giriş belgesinde MTSK’nın adı ileMotorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı e-Kılavuzu sınav tarihi, saati, sınava gireceği dersler ve kaçıncı sınav hakkını kullandığı, sınava gireceği sürücü belgesi sınıfı ve dikkat bölümleri yer alır. Kimlik bilgilerinde adayın T.C. kimlik numarası, adı-soyadı, baba adı, doğum yeri ve tarihi bulunur.
  • İlçe milli eğitim müdürlüğü, MTSK müdürlükleri tarafından Özel MTSKModülünden fotoğraflı olarak alınacak olan sınav giriş belgesi ile ilçe millî eğitim müdürlüğü İLSİS veri tabanındaki fotoğrafın uyumunu kontrol ettikten sonra fotoğrafın üzerini kapatmayacak şekilde sınav giriş belgesini mühürleyecektir. MTSK Müdürlüğü de sınav giriş belgesini mühürleyerek imza karşılığı adaya teslim edecektir. Böylece fotoğraflı sınav giriş belgesi üzerinde iki adet mühür bulunacaktır.
  • Adaylara ayrıca fotoğraflı sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.
  • Adayın sınavdan önce sınava gireceği binaya giderek, sınav salonunu görmesi önerilmektedir.

ehliyet sınav tarihleri 2013

Bir yorum bırakın