17 Nisan Genel Sağlık Grevi

0
1402

Doktorlar ve tüm sağlık ağı çalışanları, Türkiye’de sağlık çalışanlarına karşı gösterilen şiddeti kınamak için 17 nisan 2013 tarihinde Genel Sağlık Grevi yapacak. Geçtiğimiz yıl 17 Nisan’da doktor Ersin Arslan öldürülmüştü.

Türk Tabipleri Birliğinin Grev Açıklaması: 
“17 nisan 2012’de öldürülen Ersin Arslan’ı unutmadık, hain bir saldırı sonucu bir meslektaşımızı kaybedişimizin üzerinden tam 1 yıl geçti. mevcut düzenin, tabiri caizse düzensizliğin, giderek itibarsızlaştırılan bir mesleğin mağdurlarından yalnızca bir tanesiydi ersin arslan. emeğinin, özverisinin karşılığı canını vermek oldu. sağlıkta dönüşüm diye dayatılan bir süreçte çalışanların güvenliğini hiçe sayan, halkını “duygusal sebep”lerden ötürü sağlık çalışanlarına karşı kışkırtan bir bakanlığın, üstelik de gerçek manada bir dönüşüm/yenilenme kaydedememişken bizleri, farkında olmadan sizleri, hepimizi getirdiği nokta koca bir hiçtir!

ve biz, sağlık çalışanları, her gün yine, yeni ve yeniden sağlıkta şiddet olaylarının muhatabı olmaya devam etmekteyiz. şişli etfal, ağrı devlet, 9 eylül ve daha onlarcası derken sabrımız tükeneli çok oldu. gerekli önlemleri almayan ve her alanda şiddeti olağanlaştıran, şiddeti bizzat kendi eliyle uygulayan devlete karşı sesimizi bir kez daha yükseltiyor ve 17 nisan 2013’te g(ö)reve gidiyoruz.

şiddetin her türlüsüne karşı sessiz kalamayan herkesi yanımıza; ihanete, cinayete, sağlıkta şiddete hayır demek için bizimle birlikte olmaya çağırıyoruz.”

genel sağlık grevi

Bir yorum bırakın