19 – 20 Ocak Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Açıklandı

0
1214

19 – 20 Ocak 2013 tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları an itibariyle MEB tarafından açıklanmıştır. sınav sonuçlarınıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Açık Lise Giriş Sayfası: http://www.aol.meb.gov.tr/aolweb/ogrenci_giris.aspx

Öğrenci Numaranız, şifreniz ve resimde yer alan güvenlik kodunu doğru girmelisiniz.

Mezun olacakların dikkatine: 

19-20 Ocak 2013 tarihinde yapılan I. Dönem sınav sonuçları açıklanmıştır. Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları 2 ay içinde basılarak koordinatör Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gönderilecektir. Bu nedenle diplomaya acil ihtiyacı olmayan veya bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alacakları mezuniyet yazısı ile işlerini yaptırabilecek olan öğrencilerimizin çıkma belgesi için müracaat etmemeleri rica olunur.

Acilen çıkma belgesine ihtiyaç duyan öğrencilerimiz, Ankara’ya gelmeden çıkma belgesi istek dilekçesini(dilekçe örneği www.aol.meb.gov.tr adresinde mevcuttur.) posta, e posta veya faks yoluyla göndermesi halinde en kısa zamanda alabilecektir. Çıkma belgesini almak için; öğrencilerimiz öncelikle 10 TL’lik diploma harç bedelini T.C. Kimlik Numarası ile T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası veya T.C. Halk Bankasına yatırmaları gerekmektedir. Yatırılan ücret sistem üzerinden online olarak görünmektedir.

Diploma harç ücretini yatıran öğrencilerimiz çıkma istek dilekçelerini Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta/kargo, 0312 213 01 75 nolu faksa veya [email protected] mail adresine göndermeleri yeterli olacaktır. Bu öğrencilerimizin dilekçeleri Açık Öğretim Lisesi sistemine işlenmesinden sonra yasal işlem süresi beklenmeden Çıkma Belgeleri en kısa zamanda (5-6 gün içinde) dilekçelerinde belirtmiş oldukları adrese alıcı ödemeli PTT kargo ile gönderilecektir.

Bir yorum bırakın