2-15 Ocak 2014 YGS Başvuruları Nasıl Yapılacak ? Adım Adım YGS Başvurusu

12
3531

Yükseköğretime Geçiş Sınavı başvuruları bu yıl 2-15 Ocak 2014 tarihlerinde alınacak. Sınava başvuru adımlarını tek tek bu konumuzda sizlerle paylaşacağız.

Adım adım 2014 YGS Başvurusu:

  1. Öncelikle bankalara sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Sınav ücreti 40 TL’dir. Sınavsız geçiş için başvuracaksanız 10 TL yatırmalısınız. Sınav ücretinin hangi bankalara yatırılabileceğini öğrenmek için buraya tıklayınız. Sınav ücreti banka gişelerinden veya atmlerden yatırılabilir. Ücreti yatırdıktan sonra dekontunuzu saklayınız.
  2. Başvuru formunu indirip doldurunuz. Başvuru formunun doldurulması işlemi için 2014 YGS başvuru kılavuzunu okumalısınız. Kılavuzda başvuru formunun nasıl doldurulacağı anlatılmıştır. YGS aday başvuru formuna erişmek için buraya tıklayınız.
  3. Başvuru formunuz ile bir başvuru merkezine gidiniz. Kimliğiniz ve diplomanızı yanınızda götürmeyi unutmayınız (Gerekli olabilir). Bir lise veya ÖSYM başvuru merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternetten başvuru da yakın dönemde ÖSYM sınavına katılmış adaylar için mümkündür. İlgili detaylı bilgi için kılavuzu inceleyiniz. Başvuru merkezinden başvuru ücreti 3 TL’dir.
  4. Başvurunuzu tamamladıktan sonra siz verilen başvuru belgesini saklayınız.
  5. ÖSYM şifreniz yoksa gitmişken almanızı öneririz. Sınav giriş belgesi ve sonuç işlemleri için zaruridir.

2014 YGS başvurularının ne zaman nasıl ne şekilde yapılacağı bilgilerini sizlerle paylaştık. Destek olmak için bu yazımızı paylaşabilir veya altına yorum bırakabilirsiniz. YGS’de başarılar.

2014 ygs

12 YORUMLAR

  1. bir engelli olarak YGS ye girmek ve sınavsız geçiş hakkımı kullanmak istiyorum. 20sene önce ticaret lisesini bitirdim. 2 ocak-15ocak arasında başvurumu Allah’ın izni ile yapıcam, verdiğiniz bilgiler için tşk.lerimi sunuyorum, yalnız aklıma takılan soru, muhasebe bölümünü bitirdiğimden hangi bölümlere başvuru yapabilirim ve sınavsız olarak sadece AÖF ye mi başvurabilirim?

  2. verilen bilgiler kişiler için yaralı olacaktır tskkr edrm eksiklerimi tmmladım… bi sorum olacak kimlik değişikliği zorunlu mu acaba?

  3. Merhaba benim bir sorum olacak ygs ve lys sınavına ilk defa girip kaybettiğimizde yada kaç yıl kaybettiğimizde herhangi bir puan düşmesi olur mu yada bunun zararları olur mu ? bu konuyu araştırdım bulamadım şimdiden teşekkürler…

    • unuttuysanız gidip tekrar alın. telaşa gerek olan bir şey yok çünkü sınava giriş belgeleri yayınlanana kadar o şifre işinize yaramayabilir.

Bir yorum bırakın