2-17 Eylül 2013 Açıköğretim Yeni Öğrenci Kayıt İşlemleri

0
1353

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi yeni öğrenci kayıtları için duyuru yapmıştır. Duyuruda kayıtların 02 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayıp, 17 Eylül 2013 Salı günü saat 17.00’de sona ereceği belirtilmiştir. Bu tarihler arasında önce internetten başvuru, ardından aöf bürolarına giderek kayıt olmanız gerekmektedir.

AÖF büro kayıt adresleri için tıklayınız.

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ2013-2014 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

“2013 Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak adayların”,

“Jandarma Meslek Eğitimi Önlisans Programına Kayıt Hakkı Olanların”,

“Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) ile kayıt hakkı kazananların” ve

“Af (6353 s. Kanun) Kapsamında Başvurup Başvurusu kabul edilen adayların”,

İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıt yaptıracak adayların kayıt işlemleri 1. aşama: “İnternet Başvuru” 2. aşama: “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternetten Başvuru işlemleri: 02 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayıp, 17 Eylül 2013 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir.

İnternetten Başvuru adresi: http://kayit.anadolu.edu.tr/

17 Eylül 2013 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2013–2014 Öğretim Yılı ÖSYS Yeni Kayıt, Jandarma Meslek Eğitimi Önlisans Programı, Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı, Af Kapsamında Kayıt İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”, “Öğrenci Kılavuzu” ile dönemlik-kredili sistem hakkında bilgilerin yer aldığı “Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu”nahttp://ogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden ya da http://kayit.anadolu.edu.tr/İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

acik ogretim aofKayıt işlemleri; 02 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayıp, 14 Eylül 2013 Cumartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
16, 17 Eylül 2013 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Adaylar, 02-14 Eylül 2013 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 16, 17 Eylül 2013 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 17 Eylül 2013 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 14 Eylül 2013 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

İLETİŞİM
• Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz.
• http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• e-posta: [email protected] (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız).

İLGİLİLERE DUYURULUR

aöf kayıt 2013

Bir yorum bırakın