2 Nisan 2017 YDS Değerlendirmeleri: Sınav Zor Muydu ?

0
4147

2 Nisan 2017 YDS İlkbahar sınavı saat 10:00’da başladı ve toplamda 3 saat sürdü. Bu yazımızda sosyal medyada yer alan YDS değerlendirmelerini, sınavın zor olup olmadığı hakkındaki yorumları sizlerle paylaşacağız. Sınav genellikle daha önceleri olduğu gibi YÖKDİL ile karşılaştırıldı ve kesinlikle ondan daha zor bulundu. İşte YDS sınav değerlendirmeleri:

Eksisözlük’ten:

ingilizceden çok, anlama sınavı gibi olmuş. şıkları anlayabiliyorsunuz ama ya hiç biri uymuyor ya iki şık falan uyuyor gibiydi. genel olarak zordu diyemem ama böyle bir çok çelişkili soru vardı.

yazar: daha cok beklicez mi abi

uzun zamandır bir ösym sınavı sonrası ağlamamıştım, bu ihtiyacı karşılamak bakımından faydalı oldu . önceki yıllara kıyasla çok ve gereksiz zor yapılmış,sadece okuma soruları çok kolaydı , çevirileri ,cümle tamamlamayı böyle zor yapıp okumaları kolay yapmak yerine keşke tüm sınav orta düzeyde olsaydı ..

yazar: helen kontesolan

yökdilde olduğu gibi nokta atışı yapayım.
yökdilden 68.75 alırım demistim ve dediğim puanı aldım .

yds’den 57,5 bekliyorum. buraları editlerim.

sınav çok zor değildi ama anlamsız bir şekilde oyalandım, şıklar arasında gelip gittim bi emin olamadım huzur vermedim yine kendime.

anahtarımı ve kentkartımı ayakkabımın içine, paramı da kıroluk kuralları gereği çorabımın içine sıkıştırdım. napaydık uçarak mi geleydik? şu ulaşım sorununa bi çözüm bulun artik sayın amk üst düzey görevlileri.

yazar:  omgary

sorularının cidden kolay ama cevaplarının zor olduğu sınav. bu sınavdan sonra yökdil ile karşılaştırma yapmam gerekirse eğer, soru bazında yökdille yds arasında hiçbir zorluk farkı yok. tek fark, ydsde şıklar çeldirici, bir soruda bazen iki bazen ise üç şık arasında kalabiliyorsunuz. yökdilde ise soruyu iyi anladıysanız, rahat bir şekilde doğru şıkkı bulabiliyorsunuz.
yazar: nayman

normal lise ingilizcesiyle ve 3 senedir okuduğum %30 ingilizce bölümün ingilizcesiyle hiç çalışmadan girip o kadar da zor değilmiş dediğim sınav. bir dil okuluna gidip 2-3 ayımı versem rahat 85 üzeri alırmışım gibi hissettirdi.

ilk defa girdiğim için herkes çok zor yapmazsın 10 alamazsın falan diyordu. ben anlama olayını anladım da özellikle ilk kısımda çok yanlışım var çoğu şeyi bilmiyordum zaten. o halde 45-50 alırım diyorum.

abartılan kadar zor bir şey yok. ama keşke çalışssaymışım dedim çok pişmanım çalışmadığıma.

maymunlu soru beni mahvetti ama. hayatımda hiç bir ösym sınavından sonra bu kadar zihin yorgunluğu hissetmemiştim.

ilk defa giren bana fikir oldu. konsept vs. güzel. bence yararlı, belirleyici bir sınav olmuş.

yazar – westblack

yökdille kıyaslandığında genel olarak daha zor bir sınav olmuş. böyle diyince işin saçmalığı anlaşılmıyor pek, o zaman şöyle diyelim: akademik dil yeterliliğini ölçen sınavımız (yökdil) upper-intermediate düzeyde iken, genel dil yeterliliğini ölçen sınavımız (yds) advanced düzeyde.

bir de millete preposition kastıran (adorned with, to…extent) bu sınavımızda “what is referred to with the expression ‘control group’?” diye bir soru var. yds’yi düzeltelim “referred to by” olacak orası.
yazar:  katil usak

Twitter’den 2017 YDS İlkbahar Yorumları:

Bir yorum bırakın