2.sınıf matematik 2.dönem performans ödevi 2013-2014

0
1426

NİĞDE İLİ ÇAMARDI İLÇESİ BURÇ İLKÖĞRETİM OKULU 2-A SINIFI         MATEMATİK II. DÖNEM PERFORMANS ÖDEVİ

 

DERS                  MATEMATİK
SINIF                   2. SINIF
KONU Bölme işlemi ile ilgili problemler
PUANLAMA YÖNTEMİ      DERECELİ PUANLAMA YÖNTEMİ

PERFORMANS YÖNERGESİ

1)    Çalışmanızı zamanında tamamlayacak şekilde bir plan oluşturmalısınız.2)    Çalışmanızı yaparken aile büyükleri, öğretmenleriniz, komşularınız ve tanıdıklarınızdan yardım alabilirsiniz.

3)    Topladığınız resimleri ve yazdığınız yazıları fon kartonuna bölümler halinde yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz A4 kâğıdına uygun bir şekilde ödevinizi yapabilirsiniz

4)    Çalışmanız için üzerinde konunun adı, dersin adı, öğretmeninizin adı, adınız, soyadınız, sınıfınız, numaranız ve içindekiler bölümlerini belirten bir kapak sayfası oluşturunuz.

5)    Hazırladığınız çalışmayı sınıfa sunmak, anlatmak için gerekli hazırlığı yapınız.

6)    Çalışmalarınızda kullanacağınız yazılar sizin el yazınız olacaktır.

7)    Çalışmanızı 01.05.2014 günü dosya içinde teslim edeceksiniz.

8)    Kendinize uygun problemler oluşturacaksınız. Bu problemler ders kitabınızdaki problemlere benzer olacak. Problemleriniz öğrendiğiniz konularla ilgili olacak.

9)    Problemler en az 10 adet olacak. Her bir problem önce yazılacak daha sonra ise çözülecek. Yazdığınız problem kendi problemleriniz olacak. Başka yerlerden problem bularak dosyanıza yazmayacaksınız. Kendi aklınızdan oluşturacağınız problemler sizin o konuyu daha iyi anlamanızı sağlayacak.

10)     Problemleri oluşturduktan sonra çözümlerini de yapacaksınız. Çözümler basit olarak çözülüp yazılmayacak. Çözümler kesinlikle anlaşılır ve şekilli olacak. Bir problem yazdığınızda çözümüne sadece örneğin 12÷3=4 diye yazıp bırakmayacağız. 12 adet balon ve 3 tane de öğrenci yapıp paylaştırma yaparak sonucu göstereceksiniz. Benim istediğim şekilde(ders kitabımızdaki gibi) ödevlerinizi yapmazsanız kesinlikle kabul etmeyeceğim. Kabul edilmeyen performanslar da 0 puanıyla değerlendirilecektir.

11)     Problemler ne kadar güzel çözümler de aynı şekilde ne kadar anlaşılır olursa çok yüksek puanlar alırsınız.

12)     Aşağıdaki dereceli puanlama anahtarını incelemeyi unutmayın. Orada ne yaparsanız yüksek not alacağınız yazıyor. O tabloya uyarak iyi puanlar alabilirsiniz.

İndirmek için buraya tıklayınız. Açılan sayfada CTRL + S’ye basarak indirebilirsiniz.

Bir yorum bırakın