2. YÖKDİL Sınavı Başvuruları Başladı

0
2868

YÖKDİL sınavının ikincisinin tarihi belirlendi. Başvurular ise resmen alınmaya başlandı. 2. YÖKDİL sınavı YDS ile eşdeğer olacak ve adaylar sınava 9 Temmuz’da katılacaklar. Sınava ilişkin detaylar, yökdil başvuru sayfası ve YÖKDİL’in yapılacağı alan bilgileri aşağıda yer alıyor.

İkinci YÖKDİL Sınavı, 9 Temmuz 2017 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 09.30’da, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları 30 Mayıs 2017 – 9 Haziran 2017 tarihleri arasında, elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında gerçekleştirilecek olup, ilk kez İngilizce’ye ek olarak “Arapça, Almanca ve Fransızca” dillerinde de yapılacaktır.

İkinci YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Bir yorum bırakın