2012 / 2 KPSS Tercihleri Nasıl Yapılacak ?

5
2315

2012/2 KPSS tercih süreci başladı. 28 Kasım 2012’ye kadar sürecek olan tercih işlemleri kılavuz iyicene incelendikten sonra ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Kılavuzu indirip CTRL + F‘ye basarak aradığınız kadroları görüntüleyebilirsiniz.

Kılavuzu ve kadro koşullarını incelemeden tercih yapmayınız. 

[box type=”alert”]DİKKAT:
Koşullarından herhangi birini karşılamadığınız bir kadro ya da pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız ve diğer adayları mağdur etmemeniz için tercihlerinizi İnternet’le ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun
olduğundan mutlaka emin olunuz.[/box]

 

YERLEŞTİRME ADI AÇIKLAMALAR
KPSS-2012/2 Tercihleri KPSS-2012/2
Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme
Tercih Bildirim Tarihleri: 19 – 28 Kasım 2012
Tercih kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Son tercih sürecine kadar tercih listenizde değişiklik yapabilirsiniz.

Tercihinizi yaptığınıza emin olmak için: 

Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda KPSS-2012/2 Tercihleriniz ……….. tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız.

Tercihler sadece internet üzerinden yapılacaktır:

Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında İnternet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 28 Kasım 2012 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS Kılavuzundaki tablolar:

Bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları boş kadro ve pozisyonlarını içeren
tablolar yer almaktadır.

  • Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının,
  • Tablo-2’de önlisans mezunlarının
  • Tablo-3’te lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:  

  • Tercihlerinizi yaparken size uygun olan kadro ve pozisyonların bulunduğu tablolardaki “Aranan Nitelik Kodları” sütununda yer alan nitelik kodlarını dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir.
  • Tercihler belirlenmeden once sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.
  • Bir kadro veya pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Ayrıca, bu kılavuzdaki Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen “Başvuru Genel Şartları ve Diğer Hususlar” başlıklı uyarıları mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarıları da göz önünde tutmanız gerekir.

5 YORUMLAR

  1. selam.klavuzun iyice incelenmesi gerektiğini söylüyorlar ama klavuzda aradıgım 2001 kadrosu çok az oldugu için incelemem 10 dkda bitti.birde taban puanlar neden yazmıyor acaba?ilk defa giriyorum 80 puanla mümkünmü yerleşebilmem düzlise.biri bana yardımcı olabilirmi?

  2. ben meslek lisesi tesisat teknolojisi ve iklimlendirme bölümü mezunuyum puanım 71.64 ben tercihimi nasıl yapacağımı bilemiyorum yardım lütfennnnn

  3. arkadşlar bişi sorcam. şlimdi 2. tercih yapıorz yaa.. ilk tercihde yaptığım yerler çıkıo ve değiştiremiorm onu nasıl yapabilirim lütfen bilgisi olan yazabilir mi.. şimdiden teşekkrler

Bir yorum bırakın