2012 DGS Sınava Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelir ?

0
1275

2012 DGS‘ye (Dikey Geçiş Sınavı) başvuran adayların sınav için yerleştirilmeleri tamamlanmıştır. DGS adayları sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve Şifreleriyle giriş yaparak öğrenebilirler. Sınava giriş belgeleri adreslere gönderilmeyecektir, bu nedenle tüm DGS adaylarının bu işlemi yapması gerekiyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.
  • Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır.
  • Sınava Giriş Belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.
  • Sınava Giriş Belgesiyanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
  • Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Bir yorum bırakın