2012 Ehliyet Sınavı Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılacak ?

28
6096

2012 yılı için an itibariyle 3 ehliyet sınavı atlatıldı, geriye 3 ehliyet sınavı kaldı. Ehliyet sınavı ücretleri şu bankalara yatırılabilir:

Ziraat Bankası
Türkiye Vakıflar Bankası
Türkiye Halk Bankası

[ad]

 • Adaylar, banka dekontunu MTSAS uygulama takviminde belirtilen sınav ücretini yatırma süresi içinde yatıracaktır.
 • Banka dekontunda adayın Adı, Soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınavın adı bulunacaktır. Bu nedenle dekontunuzu kontrol ediniz.
 • Banka dekontu MTSAS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde MTSK Müdürlüğüne teslim edilecektir.
 • T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk adayın olacaktır.
 • MTSAS uygulama takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz.

2012 yılı için geriye kalan Ehliyet sınav tarihleri:

01 Eylül 2012 Cumartesi (başvuru: 02 Temmuz 2012 – 10 Ağustos 2012)

20 Ekim 2012 Cumartesi (başvuru: 03 Eylül 2012 – 28 Eylül 2012)

15 Aralık 2012 Cumartesi (başvuru: 22 Ekim 2012 – 23 Kasım 2012)

28 YORUMLAR

 1. ben 3.snv ehliyet harç parasını nezman ve nere yatırmam gerekiyor kursiyerimemi yoksa bankayamı yatıracağım nekadar yatıracağım yardımcı olurmusunuz

 2. iyi günler ben kursa kayıt oldum ve 100lira verdim gittiğim gün.makbuz kestiler tamam dediler harç falan dememişlerdi bana ben bitek kursa para verdim aralıktaki sınava girebilecekmiyim bi yardımcı olurmusunuz.

 3. ama ben aralıktaki sınav yazılı sınav kurstan herangibirşey söylemediler benim bildiğim harç direksyon sınavı için bankaya yatıyor ben daha yazılı sınava gireceğim.

 4. bu sınava giren arkdaşlarım sen paryı kursa veriyorsun onlar ne gerekiyorsa yatırıyor dedi bana.eğer yazılı sınav parasınıda bankaya biz yatırıyorsak kursa nediye 300 400 tl para verelimki eğer öyle bir durum söz konusuysa sanırım şubat sınavına kaldım :S

 5. merhaba ben harç fala nyatırmadım ama 15 aralık için sınava kayıt oldum harcı yazılı sınava giripte kazanmayanların tekrar girmek için yatırdığını biliyordum ben kursa bir miktar para verdim ve yazılı sınav harcını onlar yatırır diye düşündüm acaba harcı benimmi yatırırmam gerekiyordu yoksa onlar yatırmışmıdır.cevap için şimdiden teşekkürler (evimle kursun arası cok uzak gıdıp soramıyorum ve numaraları yok)

 6. merhaba ben aralık sınavı için yazılı sınav ücretini yatırdım ancak dekontu kursa vermedim bana böyle bir bilgi verilmedi. sınava giremiyecek miyim?

  • geç kalmış olabilirsiniz şöyle yazıyor bir sürücü kursu sitesinde:

   Kursiyer yazılı sınava girecek ise Ziraat Bankasına yada Vakıflar Bankasına Teknoloji Genel Müdürlüğü hesabına Para yatırıp dekontu muhakkak kursa ulaştımak zorundadır. (Bu hesap her sınavdan 40 gün önce açılıyor ve belli süre sonra kapanıyor.) bankaya Para yatırmak için son günü kaçıran kursiyer kursa kayıt olsa dahi sınava giremiyor veya yatırsada dekontu kursa ulaştırmaz ise yine sınava giremiyor. Dekontlar kursa gelen denetmen tarafından tek tek incelenip sınav giriş kartları denetmen tarafından imzalanmaktadır. Kurs, kursiyerin kaydını dekont numarası ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmektedir.

   Siz yine de kursunuza danışın.

 7. mrb 2013. subat ayındaki sınava qiricem ama sınav harc ücretleri arttımı ? bi biLqi verirseniz sevinirim şimdiden Tesekkürler 🙂

  • 50 tl ücretler. yalnız 13 ocaka kadar vaktiniz var. Sınav Ücretlerinin yatırılma tarihleri:
   28 Aralık 2012 Cuma – 13 Ocak 2013 Pazar: MTSAS 1

 8. Sinav ucretini yarin yatrmam lazim ama bankalar kapali nasil halledecegim. Atm den olurmu ki olsa nasil yatiriyoruz . Yardimci olurmusunuz?

  • ziraat bankasından yatırılıyor olabilir. kartsız direkt giriş tuşuna basıp, eğitim ödemeleri tarzı bir seçeneğe bakabilirsiniz. bulamazsanız ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz onlar bir yol gösterebilir.

 9. mrb ben 15 aralıkta sınava girdim.3. girişimdi bu.şimdi sınavı kazan dım .ne yapmalıyım. surucu kursu benden 425 lira kurs parası istedi. bu parayı ver bizimle ilişkin biter dedi.diger masraflarıda sen bankaya yatırırsın dedi.kurs ucreti 425 lira olur mu ? yoksa beni mi kandırıyorlar.910 liraya yazılmıstım.enson 50daha verdim 860 lira kaldı .bilgi verirseniz saolun

  • tutabilir o sizinle kurs arasında bir şey bölgenizdeki diğer kursların fiyatlarını araştırmanızı öneririz. bu konudaki ücretler sadece mebin düzenlediği ehliyet sınavı içindir.

 10. mrb.ben 12 temmuz 2014 sınavına girmek istiyorum.gittiğim kursiyer B ehliyet için 1100 üzerinde fiyat çıkardı. ben sadece yazılı ve direksiyon sınavını geçip ehliyetimi bir yıl sonra almak istiyorum.bu durumda benim sınavlardan önce nereye ne kadar para vermem gerekiyor.ve sınavları geçtikten sonra kalan ücretler nerelere ne kadar ve en son hangi tarihe kadar yatırmalıyım.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir yorum bırakın