2012 İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Sınavı Sonuçları Açıklandı

0
1113

30 Aralık 2012’de yapılan Kaymakamlık sınavı sonuçları ÖSYM tarafından açıklanmıştır. Sonuçlarınızı aşağıdaki link aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

 

DUYURU
(29 Ocak 2013)

 

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2012-Kaymakamlık): 
Sınav Sonuçlarının Açıklanması ve
 Cevap Kâğıtları İle Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi

 

30 Aralık 2012 tarihinde yapılan 2012-Kaymakamlık Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

 

Sınav sonuçları 29 Ocak 2013 günü saat 15.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

 

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

 

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

 

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 29 Ocak 2013 günü saat 15.00’den itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da https://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

 

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI
2012-Kaymakamlık Sınavı Sonuçları

Bir yorum bırakın