2012 KPSS (Lisans) Giriş Belgeleri Ne Zaman Gelir ?

2
2279

2012 KPSS Giriş Belgeleri adreslere postalanmayacaktır. KPSS lisans 7-8 Temmuz 2012 tarihinde yapılacaktır ve KPSS Lisans giriş belgenizi edinebilmek için TC Kimlik No ve ÖSYM şifrenizle  ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapınız.. Giriş belgeleri yazıcıdan -siyah beyaz veya renkli olarak- çıkartılmalıdır .

 

ÖSYM Açıklaması

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 29 Haziran 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili oturumda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. 

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

2012 KPSS Lisans hakkında ayrıntı için tıklayınız.

Not: Bu bilgiler KPSS Lisans için geçerlidir.

Lise Mezunu veya 2 Yıllık Üniversite mezunuysanız:  2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Başvuru Ücretleri Ne Zaman, Hangi Bankaya Yatırılacak ?

2 YORUMLAR

Bir yorum bırakın