2012 ÖSYS LYS Tercih Formu İndir

0
1509

2012 ÖSYS LYS Tercih Formu Yayımlandı. Aşağıdan tercih formunu görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz. Tercih formunu indirmek için dosya menüsünden “İndir” seçeneğini tıklayınız veya ctrl + s kombinasyonunu kullanınız.

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak ve 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir.

Tercih Hizmeti Ücreti: 3.00 TL  Yeni Şifre Edinme Ücreti: 2 TL

[ad]

 >>>  2012 ÖSYS Tercih Formu <<<

Ayrıca bakınız:  >>> 2012 ÖSYS  Kılavuzu Üniversite Puanları ve Kontenjanları <<<

Not: Bu form bilgisayar ortamında bilgi girişi için yazıcıdan çıkarılıp aday tarafından okunaklı bir biçimde doldurulacak ve Başvuru Merkezlerine getirilecektir. Bu form hiçbir zaman resmi bir belge niteliği taşımaz. Bu formu ÖSYM’ye göndermeyiniz.

 

İlgili ÖSYM Açıklaması: 

2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu,ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 23 Temmuz 2012tarihinden itibarenyayımlanacak, başvurumerkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2012 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacaktır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır. 

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 23 Temmuz 2012tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2011-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2012-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

Bir yorum bırakın