2012 SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları

0
1503

2012 SBS Yedek Yerleştirme sonuçları 3 Eylül 2012 tarihinde  açıklanacaktır. SBS Yedek sonuçlarının açıklanmasının ardından Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi, 12 Eylül 2012 saat 17:00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Aşağıdaki ayrıntıları okuyunuz.

[ad]

Yerleştirme sonuçları bu sayfada ilan edilecektir: >>> http://oges.meb.gov.tr <<< 

12 Eylül 2012 saat 17:00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların  kayıtları 14 Eylül 2012 saat 17:00’a kadar devam edecektir.
Yedek listede yer alan öğrencilerden kayıt hakkı kazananlar http://oges.meb.gov.tr internet sayfalarından kayıt durumlarını takip edebileceklerdir.

  • Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerden bu hakkını kullanmak istemeyen öğrencilerin kayıt hakkı kazandıkları okula bu haklarını kullanmayacaklarını yazılı olarak bildirmeleri durumunda, bu bilgi okul müdürlükleri tarafından e-okul sistemine işlenir. Bu durumda, 3 (üç) işgünü olan kayıt süresi beklenmeksizin sıradaki yedek öğrenciye kayıt hakkı sistem tarafından otomatik olarak verilir.
  • Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki (kayıtlı oldukları) okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak silinir. Bu durumda kontenjanı azalan okul için yedek listeye göre sıradaki bir öğrenciye kayıt hakkı sistem tarafından otomatik olarak verilir.
  • Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt hakkı kazandıkları gün hariç 3 (üç) iş günü içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler.

Bir yorum bırakın