2012/2 KPSS ile Bir Kuruma Yerleştirilenler Ne Yapmalı ?

0
1205

2012/2 KPSS tercih sonuçları an itibariyle açıklanmıştır. Bir kuruma yerleştirilen adayların atanmak için (atanmak ve yerleştirilmek farklı kavramlardır) aşağıdaki yolu izlemeleri gerekiyor.

2012/2 KPSS Yerleştirmesi Sonucu Adaylar Hangi Kuruma Başvuracak ?

ÖSYM tarafından bir kamu kurumuna yerleştirilen adayların, önce kamu kurumlarının genel merkezlerinin personel birimleriyle bağlantı kurmaları gerekir. Adaylarda istenecek belgeler kurumların internet sitesinden veya telefon ile öğrenilebilir.

Yerleştirmenin ardından hangi belgeler gerekli ?

Ataması yapılacak memur adayları için gerekli belgeler tanımlanmamıştır. Her kurum kendi personel biriminden duyuru ile gerekli belgeleri sıralayacaktır.

Not: Gerekli belgelerin alınma tarihi: 28 Kasım 2012 öncesi olmalıdır. Tercihlerin son gününden sonra temin edilen belgeler geçersiz sayılır.

Başvuru için süre kısıtlaması var mı ?

Gerekli belgelerle başvuru için kesin olarak belirlenmiş bir süre yoktur, fakat adaylar en kısa sürede ilgili kurumun personel birimleriyle iletişime geçmelidir. Her kurum ve kuruluşun başvuru tarihleri değişebilir.

2012/2 Tercih Kılavuzunda yer alan: KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA SÜRECİ

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan
kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

 

Bir yorum bırakın