2013 – 2014 Yatay Geçiş Kontenjanları

107
15360

2013 – 2014 yaz dönemi yatay geçiş kontenjanları YÖK tarafından toplu halde yayınlanmıştır. Aşağıda yer alan tablolarda 2 yıllık (önlisans) ve 4 yıllık (lisans) bölümlerinin yatay geçiş için ayırdığı kontenjanları görebilirsiniz. Bütün sınıflar ve üniversiteler tablolarda açıkça belirtilmiştir.

>>> 2013 – 2014 Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri <<<

NOT: Üniversiteler kendi sayfalarında da yatay geçiş duyurusu yapacaklar, oradan da bakabilirsiniz kontejanlara ve diğer bilgilere.

NOT: Kontenjan tabloları eklenmiştir. Yatay geçiş yapacak öğrencilere başarılar dileriz.

Bütün üniversitelerin kontenjanları o dosyada, “vakıf ve devlet” olarak ayrılmıştır. 2 sayfalık exceldir. Alt kısımdan devleti seçerseniz devlet üniversitesi kontenjanları çıkar.

yatay geçiş gribilge

CTRL + S ‘ye basarak excel dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

107 YORUMLAR

 1. merhaba ben açıktan Eskişehir Anadolu üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum kamu yönetiminden bilgisayara geçebilirmiyim hiçbir bilgim yok not ortalamam 3,48 geçmeyi çok istiyorum ama dilekçeyi götürüp üniversiteye teslim etmemiz gerekiyormuş çok şaçma dimi yardımcı olursanız sevinirim…..

 2. meraba ben iki üniversiteye yatay geçiş başvurusunda bulunmak istiyorum ama birine kayıt yaptırınca diğeri gelirse eger kaydımı sildirip ona geçebiliyomuyum acaba

 3. yatay geçiş le Erciyes bilgisaya müh 1. öğretim kazandım şuanda ama kırıkkaley gitmek istiyorum.Kırıkkalde erciyesin kaydından sonra açıklanıyor.Kırıkkale gelmezse erciyesi de kaybetmek istemiyorum. Yani erciyese kayıt yaptırıp ..kırıkkale açıklandığında , erciyese kayıt sildirip kırıkkaleye kayıt yapabilir miyim ? Yasda ikisine aynı anda kayıt yaptırıp hangisini istersem ona gidebilir miyim ?

  • ben de bahar yarıyılında başvuru yapmayı düşünüyorum. Ama kafana takılan soru benim de kafama takıldı. Hacettepe öğrenci işlerini aramanı tavsiye edecem, çünkü ben öyle yapmayı düşünüyorum.

 4. arkadşlar lütfen bilen varsa cevaplasın..
  ben çocuk gelişimi mezunuyum sınavsz geçiş hakkmı kullandm ama olmadı ek tercihlerde eşkişehir aof sosyal hizmetleri yazsam gidebilme şansım varmı puansz LÜTFEEEN YARDIIMMMM..

 5. çukurovaya geçmek istiyorum ikinci dönem bunun için bahar yarıyılına mı başvuru yapacam ve bu başvuru tarihleri okulun kriterleri falan ne zaman açıklanır ?

 6. ben niğde nevşehir aksaray veya yozgat taki üniversitelerden birine dönem arası geçmek istiyorum bahar dönemine başlamadan bunun için benim ortalamamın ve gitmek istediğim üniversitelerin istedikleri ortalamayı açıklarmısınız

 7. Iyi gunler kocatepede insaat bolumu okuyorum hacettepe polatli yerleskesine bahar donemi gecis yapmak istiyorum alltan 1 2 ders kalsa ortalama tutsa sikinti olurmu acba.

  • Bu sorduğun soru da her üniversiteye göre değişiyor. Bazı üniversiteler kabul eder fakat bildiğim kadarıyla puanın tutsa bile alttan dersin olunca çoğu üniversite kabul etmiyor. Bunu ancak okulu arayarak öğrenebilirsin. Geç bir cevap oldu ama belki bu durumda başka insanlara faydası dokunur.

 8. konya kemal akman meslek yüksek okulda okuyorum mardi artuklu ünüversitesine geçiş yapmak istiyorum 1, sınıfm geçiş yapabilirmiyim ?

 9. Ben bu yıl Bülent Ecevit üniversitesin de okul öncesi öğretmenliği okuyorum ara dönem de kocaeli üni.yatay geçiş yapmak istiyorum ama 1.sınıfım yapabilir miyim bununla ilgili bilginiz varsa bilgilendirir misiniz??

 10. arkadaşlar ben matematik bölümündeyim haziranda mezun olacaktım bir dersi geçemiyorum okul uzadı ….
  başka üniversiteye yatay geçiş yapma hakkım var mı biliyor musunuz

 11. Meraba ben Atatürk üniversitesi ilahiyat fakültesine geçiş yapmak istiyorum.birinci sınıf kontenjanı var mı? Sonuçlar ne zaman açklanır acaba..

  • Arkadaşlar ben celal bayar üniversitesi ebelik bölümüne geçiş yapmak istiyorum ve 1.sınıfım.ama cbünün kaç kredi ile aldığını bilmyrm.daha önceki yatay geçişlere baktığımda 100 üzerinden 60 dye çıkıyor.bu puan sistemi kaç krediye denk geliyor kesin bileniniz varmı???

 12. Merhaba ben çankırı karatekin üni siyaset bilimi ve kamu okuyacağım fakat haliyle üni den memnun değilim tekrar hazırlanma gibi bi durumumda yoktu. 1.dönem Hacettepe siyasete geçmeyi düşünüyorum ortalamamı yüksek tutarsam geçebilir miyim yerleştirme puanım yetmiyor yalnız arsında baya fark var . Kafamda deli sorular yardımcı olun lütfen ona göre plan proje yapmalıyım

 13. merhaba ben süleyman demirel muhasebe ve finansal yön. okuyorum lys yede girmedim maliye bölümüne geçmek istiyorum sakarya yada süleyman demirelin maliyesine acaba böle bir imkanım varmı maliye bölümü lys den alıyor ben ygs 6 ile girdim ve yapabiliyorsam bahar dönemine girerken yapabilirmiyim ?

Bir yorum bırakın