2013 Açık Öğretim Lisesi Başvuru Tarihleri

21
3602

2013 yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre: 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri: 21 Ocak – 08 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacak. 2. Dönem Kayıt Yenilemeleri ise: 04 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılabilecek.

[ad]

 • II. DÖNEM SONU SINAVLARI: 11-12 Mayıs 2013
 • 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri: 17-28 Haziran 2013
 • III. DÖNEM SONU SINAVLARI: 20-21 Temmuz 2013

(1) Yeni Kayıt : Açık Öğretim Lisesi’ne ilk defa kayıt yaptıran veya üst üste iki kez kayıt yaptırmamış SİLİK durumdaki öğrencilerin yaptığı işleme denir.
(2) Kayıt Yenileme : Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan, AKTİF ve DONUK öğrencilerin sınava girebilmek için yaptırdıkları işleme denir. Son dönemlerde SİLİK öğrencilerin de kayıt yenileme işlemi yapılmaktadır.

 

21 YORUMLAR

 1. ilk dfa kayıt olucam ama diplomam kayıp i.ö.o bana tkradan diploma verebilirimi yada başka yolları varmı lütfen yardımcı olun kayıtlar bitmedn……

 2. kayıt oldugum halk merkezinin bana verdigi şifre ve ögrenci no’sunda ders seçemezsem sınva giremezsiniz yazıyo ders seçimlerimi nasıl yapabilirim seçtigim derslerdendenmi sınava girebilirim……

  • aol.meb.gov.tr/aolweb/ogrenci_giris.aspx adresine giriş yapıp seçebilirsiniz. nasıl yapılacağı konusunda aol.meb.gov.tr’yi ziyaret ediniz.

  • meb size mesaj yollamaz. öğrenci bilgi sisteminden şifre değiştirme yapabilirsiniz. giriş için: aol.meb.gov.tr/aolweb/ogrenci_giris.aspx (tarayıcıya kopyalayınız)

 3. bilmem farkındamısınız site olarak sorularımı size soruyorum ve ne yazıkki 3 gündür sordugum soruların cevplarını bekliyorum lütfen yardımcı olurmusunuz…

  • derya hanım sorularınız cevaplandı. Sol sutünde belirttiğimiz gibi bir kaç gündür meşgul olduğumuzdan cevaplayamadık. gecikme için üzgünüz.

 4. Merhabalar ben kaç gündür açıköğretime kayıt olmaya çalışıyorum kayıt işlemleri sadece okulların açıldığı tarihlerde biliyordum böyle ara tatil içerisinde olduğunu bilseydim olurdum geçtimi şimdi haziranı mı beklicem :/

 5. seçtigim derslere ait kitapları dagıtım merkezinden almaya giderken ders seçme raporumu yanımda götürmeliymişim o raporu nerden almalıyım?

Bir yorum bırakın