2013 ALES Sonbahar Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

17
4373

Bu konuda ALES başvuru sürecinden kısaca bahsedeceğiz.

 1. Başvuru için yapılacak ilk iş sınav ücretinin bankaya yatırılmasıdır. Sınav ücreti 50 TL’dir. Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Türk Ekonomi Bankası, Deniz Bankası veya PTT’ye yatırılabilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 2. Başvuru formunu ve kılavuzunu indirin ve inceleyin. Başvuru formunu doldurun. Buradan indirebilirsiniz.
 3. Formu doldurdunuz parayı yatırdınız geriye başvuru merkezine gitmek veya internetten başvuruyu tamamlamak kalıyor. Başvuru merkezleri üstteki linkte yer almakta. Üniversitelerden de başvuru yapabilirsiniz.
 4. Sorunuz varsa yorum kısmından alabiliriz.

Kimler İnternetten başvuru yapabilir ?

2011 ve 2012 yıllarında ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav uygulaması gerçekleşen herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylar, 2013-ALES İlkbahar Dönemi başvurularını isterlerse bireysel olarak İnternet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabilirler.

2012 ales

2011 ve 2012 yıllarında ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav uygulaması gerçekleşen herhangi birsınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmamış adaylar, 2013-ALES İlkbahar Dönemi başvurularını başvuru merkezleri aracılığıyla yapacaklardır.

17 YORUMLAR

 1. 50.00 TL para ücretini internete ÖSYM websitesine kredi kartıyla ödedim. Ancak şifremi online alıp, form doldurup , şifre alamıyorum. NASIL ŞİFRE ALACAĞIMI BİLEMİYORUM??

  ACİL CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM….

 2. ayın 20 sinde sonmuş ben ilk kez gireceğim 4 sınıftayım mezun olacağım haziranda inşallah. aöf okuyorum ben başvuru yapabiliyorum değil mi? birde bankaya yatırdıktan sonra aday işlemleri sisteminden başvuru formu dolduyoruz sonrasında bişey gerekiyormu yarın ücreti yatırmaya çıkacağım. bi de son olarak başvuru formunu ben ilçede oturuyorum yüksek okul var birde 4 yıllık fakülte var burada onu ile mi götürmem gerekiyor? klavuzu okudum ama posta ile göndermek isteyenler falan yazıyordu..anlayamadım..

  • evet aöflüler de başvurabilir. başvuru formuyla herhangi bir üniversiteye gidip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Formun nasıl doldurulacağı başvuru kılavuzunda yer alıyor.

 3. merhabalar,
  kardesim su an londrada parayı yatırmıs olmamıza ragmen ınternet uzerinden bireysel basvuruyu osym kabul etmemekte,yarın son gun ve kendisi burda degil.yds basvurusu var merkeze gidip yapılmıstı ama burda olmadıgı ıcın ales basvurusunu kendi adına kardesi olarak ben tamamlayabılır mıyım?

 4. Merhabalar, ALES sınav sonucuna göre hükümlülerin (tutukluların) tercih edebileceği yüksek lisans (Uzaktan eğitim) programları var mI? Bu konuda Sakarya Üniversitesinin bi eğitim programı var ama o da 3. yıl sonunda öretim görevlileriyle yüz yüze bi sınava tabi tutuluyormuş. Bu konu da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

 5. selam ben ALES sonbahar kasimda yapilacak sinava girmek istiyorum ingilterede yasiyorum Ales e Ingilterede girebilirmiyim yoksa turkiyeye mi gelmem gerekiyor yani sorum ALES yurdisindada yapiliyormu bilgisi olan lutfen yazssin

  tesekurler

 6. ben 4.sınıf öğrencisiyim.ayın 20si sonmuş şuan bulunduğum yer ilçe ve üniversiteye gidip kayıt yaptırmam zor internetten yapamıyormuyum ? yardımcı olursanız sevinirim

 7. alese formasyon için gireceğim sınava giriş amacı die bir ibare var orda lisansüstü eğitime başvurmak şıkkını mı işaretleyeyim

Bir yorum bırakın