2013 AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır ?

0
1371

Bu konu AÖF öğrencilerine kayıt yenileme sürecinde rehberlik etmek için oluşturulmuştur. 2013 yılı Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri 11 Mart 2013 tarihinde başlayıp 22 Martta sonra erecektir. 

Kayıt yenileme işlemleri 2 aşamalı yapılır:

1. Ders ekle sil işlemleri: Bankaya kayıt yenileme ücretini yatırmadan önce yapılması gereken ilk şey bahar döneminde alacağınız dersleri seçmektir.  Her dönem bir kredi sınırı bulunmaktadır. Bu sınıra kadar (45 Kredi) fazladan ders bile alabilirsiniz. Eğer ders seçimini yapmadan bankaya ödeme yaparsanız, dersler otomatik seçilir. Alttan dersinizi alamama durumu yaşayabilirsiniz.

>>> Ders Ekle Sil Rehberimize Göz Atınız <<<

2. Öğretim giderinin ödenmesi: Ders ekle sil işleminin ardından bir sayfa görüntüleyeceksiniz o sayfada PDF halinde yatıracağınız kayıt yenileme ücretleri yer alacaktır. Kayıt yenileme ücreti muhtemelen 205 tl ile 250 tl arasında değişecektir. Aşağıdaki linkteki rakamlara yakın olacaktır kayıt yenileme ücreti.

>>> AÖF Kayıt Ücretleri 2012 <<<

Bu ücreti Vakıfbank şubesine kayıt yenileme süresi içinde yatırabilirsiniz. Bu işlemi bitirmenizin ardından AÖF Bürolarından bahar dönemi ders kitaplarınızı temin edebilirsiniz.

Ödeme yapmazsanız kaydınız yapılmamış sayılır ve 1 dönem uzar okulunuz.

aof kayit yenileme

Bir yorum bırakın