2013 AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak ?

0
1304

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri: 11 Mart – 22 Mart 2013 Tarihleri arasında yapılacak. Ders ekle sil işleminin ardından belirlenen öğretim gideri Vakıfbank’a yatırılabilir. Kayıt yenileme için ücret aldığınız ders sayısına göre değişecektir, ortalama 205 tl. Bu ödemenin miktarını ders ekle sil işleminin ardından görebileceksiniz. 

>>> Ders Ekle Sil Rehberimize Göz Atınız <<<

Vakıfbank Şubelerine Ödeme

  • Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

  • Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) “WebŞubem” menüsünden internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylama-nız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekran-da görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

Vakıfbank ATM’lerinden Ödeme

  • Kartsız Ödeme
  • Parabankomat ATM’lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Kartsız İşlemler” ekranında, “Üni-versite Ödeme” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kartla Ödeme
  • Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptık-tan sonra “Üniversite Ödeme” seçeneğinde ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıra-cağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini gire-rek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.
  • İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu ödeme yap-tığınızı belgelemek için saklayınız.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

  • Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar “444 0724 Vakıfbank telefon bankacılığı”nı arayarak sırası ile “Bankacılık Hizmetleri”ni, “12 haneli Vakıf-bank müşteri numarası”nı, “8 haneli İnternet şifresi”ni tuşlayıp, “Müşteri temsilcisine bağlanarak” ödemelerini yapabilirler.

DİKKAT!

Bankaya ödemenizi yaparken T.C. kimlik numaranızı ve hangi kayıt türü-bölüm / programa kayıt yenileteceğinizi banka görevlisine bildiriniz.
Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.
Banka dekontunu öğreniminiz süresince sakla-yınız. Dekont daha sonra Üniversite yetkililerin-ce istenebilir.
Öğretim gideri ödemenizi http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresindeki öğrenci harçları kısmından T.C. kimlik numaranızı ve AÖF bürosunca verilen şifrenizi girerek kontrol edebilirsiniz.

Bir yorum bırakın