2013 Boğaziçi Üniversitesi Bahar Şenlikleri Programı

0
1818

Boğaziçi Üniversitesinde bahar şenlikleri gerçekleştirilmemektedir. Bu yıl herhangi bir gelişme olursa bu sayfamızdan duyuracağız.

Sporfest ise bu yıl da yapılacaktır:

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu olarak bu yıl 9 ile 12 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük uluslararası üniversite organizasyonu olan Sportsfest’in 33.sünü düzenliyoruz. 4 farklı kıtadan yaklaşık 25 farklı ülkeden 1000 sporcunun katıldığı organizasyon Boğaziçi Üniversitesi’ni bir festival alanına çevirecek.

1896 yılında Field Day’le başlayıp bugün uluslararası bir festivale dönüşen, Boğaziçi Üniversitesi’nin olimpik ruhunu simgeleyen Spor Festivali geleneği Spor Kurulu üyelerinin yanında 400′den fazla gönüllü öğrenciye takım ruhu ve festival havasını hissetmesi için fırsat tanıyor. Bu sene 15 dalda (Amerikan futbolu, Kürek, Badminton, Basketbol, Hentbol, Yelkencilik, Futbol, Masa tenisi, Step, Açık hava voleybolu, Yüzme, Tenis, Voleybol, Uzak doğu sporları, Su topu) gerçekleşecek olan 2013 Spor Festivali, Güney Kampüs’te yapılacak turnuvalar, çeşitli etkinlik ve animasyonlarla sporculara ve katılımcılarına çok güzel bir 4 gün yaşatmayı vaat ediyor.

9 Mayıs Perşembe günü Uçaksavar Açık Saha’da yapılacak açılış töreniyle beraber başlayacak olan Sportsfest, 12 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Bir yorum bırakın