2013 DGS Başvuruları Başlıyor

0
1074

2013 yılı Dikey Geçiş Sınavı için başvurular 27 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak 5 Haziran 2013’te sona erecektir. DGS için başvuru kılavuzu 27 Mayısta yayınlanacaktır.

Başvuru kılavuzu yayınlandığında sitemizde olacaktır. ÖSYM’nin konu ile ilgili açıklaması aşağıda yer almaktadır:

DUYURU
(24 Mayıs 2013)

2013 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) : Başvurular

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 27 Mayıs2013 tarihinde başlayacak, 5 Haziran 2013 tarihinde sona erecektir.

dikey geçiş

DGS’ye kimler girebilir:

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  koşullarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Bir yorum bırakın