2013 Engelli Memur Alımları Şubat Ayında Yapılacak

38
5920

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yaptığı açıklamayla bu yıl 5.423 engelli memur alınacağını ve yerleştirme işlemlerinin şubat ayı içinde yapılacağını söyledi.

Başvurular 28 Şubat – 8 Mart tarihlerinde yapılacaktır.

Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı’na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Çelik, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı’nca ÖSYM Başkanlığı’na intikal ettirileceğini, adayların tercihlerinin alınmasına müteakip yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Çelik, ”Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM’nin takvimi de uygun olursa şubat ayı sonuna kadar veya en geç mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak” ifadesini kullandı.

csgb.gov.tr

38 YORUMLAR

 1. öyle diyorsunuzda ama bizi işe almıyorsunuz televizyonda demekle olmuyor yapınki işe alınki bizde size inanalım birde onca engelli arkadaşlarımız boşta sınava girdiler yüksek puan aldılar ama işe alan yok hep sağlıklı kişileri işe alıyorsunuz bizim hakkımızı çiğniyorsunuz bende işsizsim ben spastik engelliyim lise menzunuyum bilgisayar kursunu ikincilikle bittirdim ama hala işim yok yapmayın allah aşkına

 2. allah biz engellilerin yardımcısı olsun sayın bakandan bi ricam var engellilere bir engelde neden siz koydunuz ki bütün engellileri direk olarak memur yapsanız olmazmı sanki lütfen ……

 3. imran çelik özürlü memur alımı nezaman alınacak şartlar nedir arkadaşlar özürlü memur alımmı alınacak başvur yapallim mersin akbellen mahallessi gözlem sitessi haberverin özürlü memur alımmı alınacakmı haber verin arkadaşlar imran çelik mehmet çelik haberverin belediye çalışacak kadrollu iş varsa haberverin 0535 9 ara haberverin.

  • sorup duruyorsunuz facebook sayfamızdan duyuracağımızı söyledim daha önce. sadece orayı takip etmeniz yeterli. cep telefonundan haber veremeyiz.

 4. ben yüzde 40 raporum var gözüm den sınav yada kuraya gircem inşallah cıkar evliyim eşimden boşan mak üzereyim iş veren yok ben eşimi seviyorum ama dünya hali bu

 5. Ben yüzde 70 ortapedik özürlüyüm ilkokul mezunuyum 2012 ömss kaydımı yaptırdım ilk alımlarda kurada ismim çıkmadı 2013 için yeniden aynı işlemleri yapacakmıyım,yada ömss deki kaydımla kuraya girebilecekmiyim.

 6. hematoloji polikliniğinden %90 raporum war anemi hastasıyım.özürlü kadrodan atanabilirmiyim ve nasıl başvuru yapılıyor bilgisi olan warsa ???

  • babanız engelli sanırım kura başvuruları aile ve sosyal politikalar bakanlığına yapılır. ancak şuan için kuraya başvuramaz. şubat alımlarıgeçen yıl kuraya başvuranlar için.

 7. bende engelliyim arkadaşlar ilkokul mezunuyum ilk müracat nereye yapıyoruz devlet memurlugu icin lütfen bilen varsa bana haber verirmisiniz cep 0531 650 07 76

  • engelliyseniz bilgilendirme için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurmalısınız şuan için kuraya katılamazsınız.

Bir yorum bırakın