2013 KPSS Öğretmenlik Alan Sınavına Başvuru Nasıl Yapılacak ?

4
2742

KPSS Öğretmenlik alan sınavı için (ÖABT) aday başvuru formunda ayrı bir bölme yer almaktadır. Aşağıda yer alan branşlardan biri için öğretmenlik yapacaksanız, ÖABT’ye katılmanız gerekmektedir. Bunu aday başvuru formunu doldururken işaretlemelisiniz. Başvurular 15 Mayısa kadar devam edecektir.

ÖABT tek başına sınav ücreti: 40 TL’dir. Bir öğretmen adayı cumartesi sabah, öğleden sonra ve ÖABT sınavları için ücret yatırmalıdır.

Başvuru bilgileri için tıklayınız.

SINAVIN HANGİ OTURUMUNA KATILACAĞI

Sınavın hangi oturumuna girileceği, Aday Başvuru Formunun bu alanına işaretlenecektir. Tüm adaylar, Cumartesi sabah oturumuna girmek ve sınavın birinci kısmı olan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerini cevaplamak zorundadırlar.

Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenler, sınavın Cumartesi öğleden sonraki oturumuna ve alanlarına bağlı olarak da 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak ÖABT’ye girmek zorundadırlar.

Adayların Pazar günkü oturumlara girmeleri isteğe bağlıdır. Adaylar, Cumartesi sabah oturumu dışındaki oturumlardan hangilerine katılacaklarını bu alanda belirteceklerdir.

Adaylar işaretledikleri oturumlara göre bina ve salonlara atanacaklarından sınava girilecek oturum mutlaka işaretlenmeli, girilmeyecek oturumlar boş bırakılmalıdır.

Adayların, sınavın hangi oturumuna gireceklerine karar vermeden önce başvuru kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve sınavın hangi oturumuna girmelerinin gerekli olduğunu belirlemeleri yararlarına olacaktır.

Başvuruda belirttiği oturumlara ekleme yapmak isteyen adayların, ekleme yapmak istediği her oturum için farkolarak 40,00 TL ücreti sınava başvuru süresi içerisinde yatırması gerekmektedir.

Adaylar başvuru işlemini tamamladıktan sonra oturum değişikliği isteklerini 27 Mayıs 2013 tarihine kadar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kendileri yapabileceklerdir.

Biyoloji Öğretmenliği

ÖABT’YE KATILMA DURUMU (Öğretmenlik Alan Sınavı)

Öğretmen atamaları için 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak ÖABTye katılacak veya katılmayacak adaylar, bu alanda

ilgili seçeneği işaretleyeceklerdir.

a) ÖABT’ye katılacağım

b) ÖABT’ye katılmak istemiyorum

 

ÖABT SINAV ALANI

Öğretmen atamaları için 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak ÖABT’ye katılacak adaylar, bu alanda sınava katılacakları alanı ve kodunu yazacaklardır.

1) Türkçe

2) İlköğretim Matematik

3) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji

4) Sosyal Bilgiler

5) Türk Dili ve Edebiyatı

6) Tarih

7) Coğrafya

8) Matematik (Lise)

9) Fizik

10) Kimya

11) Biyoloji

12) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

13) Yabancı Dil (Almanca)

14) Yabancı Dil (Fransızca)

15) Yabancı Dil (İngilizce)

4 YORUMLAR

Bir yorum bırakın