2013 Kura Tercihi Yapacak Olan Engelliler İçin Bilgilendirme

1
1740

ÖMSS’ye girmemiş engelli memur adayları İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde KURA ile tercih yapabilmektedirler. 28 Şubat 8 Mart 2013 tercih sürecinde KURA’ya başvurabilmeniz için  daha önce 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde kuraya başvurmuş olmanız gerekmektedir.

Bu nedenle kuraya ilk defa başvuru yapacak olanların tercihleri alınmayacak sadece Mayıs 2013’de başvuru yapanların tercihleri alınacaktır.

Tercihler ais.osym.gov.tr adresine giriş yapılarak yapılacaktır.

>>> Kura Tercih Kılavuzu <<< (Tercihler bu kılavuzdaki bilgilere göre yapılacaktır. CTRL + S ile indirebilirsiniz.)

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde kuraya başvuran adaylar arasından kura çekimi ile tercihlere göre yerleştirme yapılacaktır.

Kura tercihleri yaparken dikkat etmeniz gereken şey:

Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

 11. Dereceli kadrolara ilkokul mezunları tercihte bulunamaz:

657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için ilkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

KURA tercih süreci nasıl işliyor ?

657 sayılı Kanunun 41 inci maddesine göre öncelik eğitim durumu itibariyle ilköğretim/ortaokul mezunlarına verilecektir. İlköğretim/ortaokul mezunu adaylardan kura ile çekilen aday, boş kadro bulunan tercihleri arasından en üst sıradakine yerleştirilecektir. Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. Kurada adı çekilen aday, işlemi gerçekleştirildikten sonra kura listesinden çıkarılacak ve kuraya kalan adaylar ile devam edilecektir. Kura işlemi tercih edilen tüm kadrolara yerleştirme yapılıncaya kadar devam edecektir. İlköğretim/ortaokul mezunlarının kura ile yerleştirme işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

Kura çekimi noter huzurunda yapılır:

Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılacaktır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebileceklerdir.

1 YORUM

  1. selamu,aleykum ben ilkokul mezunum yüzde49 engelliyim 2 yıldır gözüm ak partide heyecanla bir gün bir kadro haberi bekliyorum ve olacağınada inanıyorum ama sabırsızlıkla bekleyen eşimdir.. keşke engeli olmasaydım yinede yüce ALAHIMA şükür engelli olmak ve devlet kapısına gitmek ve boynu bükük dönmek ve insan icinde ağlaya ağlaya eve dönmek nekadar zordur tıpkı yaşadığım gidi ben 2012de engelli maaşı için ahlat kaymakama baş vurdum hala alıyorum evliyim 2 çocuk babasıyım bu fani dünyada hiç bir gelir yok soruyorum maaşımı daha heyete girmedi 2yıl oldu ama yüce rabbim öyle büyükki doğan cocukları benim gibi sakat dünyaya geliyor onlara ibret olsun diye.ben sadece allaha şükür derim çümkü iyiki ölüm var yoksa biz zalim kullar neler yapardık neler…..maşallah timur bitlis/AHLAT

Bir yorum bırakın