2013 Kurban Bayramı Boyunca Havalar Nasıl Olacak ?

0
1036

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban bayramı boyunca yurttaki hava durumu beklentilerini açıkladı. Buna göre ilk iki gün güneşli, ardından yağmurlu geçmesi beklenen bir bayram var önümüzde. Aşağıdaki açıklamanın altında haritalı olarak hava durumuna bakabilirsiniz.

Kurban Bayramında Havalar Nasıl olacak ?

Kurban Bayramı ve tatilinde havanın bugünden itibaren aşağıdaki şekilde olması tahmin edilmektedir.

Bugün (12 Ekim 2013 Cumartesi günü) yurtta yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığının artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

13 Ekim 2013 Pazar günü Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinin çok bulutlu ve yağmurlu diğer bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığının yurdun kuzey kesimlerinde 2 – 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

14 Ekim 2013 Pazartesi (arefe) günü Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Van çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı diğer bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

15 Ekim 2013 Salı (Bayramın 1. Günü) Yurtta yağış beklenmiyor. Doğu bölgelerimizin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer iç ve batı bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği, hava sıcaklıklarının ise tüm yurtta 2 – 4 derece artacağı bekleniyor.

16 Ekim 2013 Çarşamba (Bayramın 2. Günü) Ülke genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı bölgelerde bulutlanmanın artacağı Marmara’nın kuzey ve batısı ile kuzey Ege kıyı kesiminin sağanak yağmurlu geçeceği hava sıcaklıklarının tüm yurtta artmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

17 Ekim 2013 Perşembe (Bayramın 3. Günü) yurdumuzun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Akdeniz’in sağanak yağışlı, doğu bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği, hava sıcaklığının batı bölgelerimizde yağışla birlikte azlacağı, doğu bölgelerimizde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

18 Ekim 2013 Cuma (Bayramın 4. Günü) Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolunun batısının sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği ve hava sıcaklığının yağış alan bölgelerde biraz azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

Yağışlı havanın 19 Ekim 2013 Cumartesi günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolunun Kuzeydoğu kesimlerinde de yağışlara neden olduktan sonra yurdumuzu terkedeceği tahmin edeceği tahmin ediliyor.

kurban bayramıhava

Bir yorum bırakın