2013 LYS 5 Yabancı Dil: İngilizce Almanca Fransızca Konuları

5
3359

2013 LYS 5 Yabancı Dil sınavında toplam 80 soru sorulacaktır. Bu sorular için 12 soru Çeviri, 20 soru Sözcük Bilgisi, 48 soru da okuduğunu anlama ile ilgili olacaktır.

Cümle tamamlama, paragraf okuyup anlama, yorumlama, anlam bütünlüğü, diller arası çeviri, boşluk doldurmaca tarzı konulardan soru çıkacaktır.

LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) Tarihi, Saati ve Süresi : 16 Haziran 2013 (Pazar), 14.30, 120 dakika

LYS 5 başvurusu için tıklayınız.

gribilge yds 2013

5 YORUMLAR

    • hayır farklı dil puanları girdiğiniz sınava göre belirlenecek. ingilizce puanları genelde yüksektir. ingilizce istiyorsanız ingilizce sınavına girin.

      • Şimdi almancadan girince bi tek almanca ögremenligi veya alman dili ve edebiyatina mı giriliyor…fransız dili ve edebiyati yada ispanyol dili ve edebiyatına girilemiyormu ?

        • DİL puan türleri var 3 tane bunların her biri farklı şekilde hesaplanıyor. 3 büyük dile yönelik yapılıyor bu sınavlar. öncelikle girmek istediğiniz bölümün dil puanını öğrenmelisiniz. çeşitli dil puanınıza göre girebileceğiniz bölümler bellidir.

  1. ben lys ye fransizcadan girmek istiyorum fransizcam var lys ye hazirlik icin konu anlatimli soru bankasi falan nerde bulabilirim yardimci olurmusunuz lutfen acil

Bir yorum bırakın