2013 ÖMSS/Kura ile Özürlü Memur Adaylarının Seçebileceği Kadrolar

0
1344

2013 yılında şubat ayı sonlarına doğru yapılacak olan Özürlü memur kadrolarını DPB açıklamıştır. Buna göre İlköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunları tercih süreci başladığında aşağıda belirtilmiş kadrolardan seçim yapabileceklerdir. Yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacaktır, bu listeler bilgilendirme amaçlıdır.

Dosyalar biraz yavaş açılıyor. DPB’nin sitesindeki yavaşlık nedeniyle.

ÖMSS Kura Kadroları 2013

İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Ortaöğretim (Lise) mezunlarının atanacağı kadrolar

Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar

 

Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, sözkonusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.
Kamuoyuna duyurulur.

 

 

Bir yorum bırakın