2013 Özürlü Memur Yerleştirmeleri Ne Zaman Yapılacak ?

4
2159

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e göre engelli (özürlü ÖMSS) memur yerleştirme ve atamaları 2013’ün ilk 3 ayında yapılacak. Şahin, 2. yerleştirmelerin aslında ekim ayında yapmasını planlandığını ancak yasa nedeniyle aynı yıl 2 yerleştirme yapamadıklarını belirtti. Engelli Personel ihtiyacı Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2013 Ocak ayında belirlenecek.

[ad]

Şahin yerleştirmenin gecikmesiyle ilgili olarak, “7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013’ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak” açıklamasını yaptı.

4 YORUMLAR

  1. yıllardır kandırıldık 40 yaşına geldik üç aylık maaşla aile geçindiriyorum asgari ücretli iş versinler maaşımı onlara bağışlayayım

Bir yorum bırakın