2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav Giriş Yerleri

0
1715

9 Haziran 2013’te yapılacak olan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı giriş yerleri 27 Mayıs‘ta açıklanacaktır. Öğrenciler 27 Mayıs ve sonrasında sınav giriş belgelerini okul müdürlerinden alabileceklerdir. 

2013 PYBS Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Verilecek ?

Fotoğraflı sınav giriş belgesi, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar için 27 Mayıs 2013 tarihinde e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından kesinlikle renkli olarak alınacak, mühürlenip imzalandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

Öğrencilere “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi” ayrıca posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon ve oturacağı sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve oturacağı sırada sınava girecektir.

pybs_tarihler

Belgesini kaybedenler:

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüğünden alabilecektir.

Yurtdışından sınava girecekler:

Yurtdışından sınav başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgeleri 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar için 27 Mayıs 2013 tarihinde “ (Ek-3) 2013 PYBS Yurt Dışı Başvuru Formu”nda belirtilen e-posta adresine gönderilecektir (8. sınıf öğrencileri için ayrıca PYBS yapılmayacak olup, “Sınav Giriş Belgesi” bu adrese gönderilmeyecektir). “Sınav Giriş Belgesi”ni alamayan bu öğrenciler [email protected] adresinden Bakanlığımıza ulaşabilecektir.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin “Sınav Giriş Belgesi”nde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

Bir yorum bırakın