2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Başvuru Nasıl Yapılacak ?

8
5377

2013 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı başvuruları 11 Mart’ta başlayacak. Bu konumuzda başvurunun nasıl yapılacağını anlatacağız.

Bursluluk ve okul tercih tarihleri:

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların sınav başvuruları ve bursluluk tercihleri 11-22 Mart 2013 tarihlerinde alınacaktır.

8, 9, 10 ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 22 Temmuz-02 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

2013 PYBS Başvuru süreleri uzatıldı!

PYBS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sınav başvurusu öğrenci velisi tarafından yapılmalıdır. Öğrenci velisi, öğrencinin okumakta olduğu okul müdürlüğüne gidip, başvurusunu ve okul tercihlerini yapacaktır. Velinin şu belgeleri götürmesi gerekmektedir:

Parasız yatılılık ve bursluluk başvurusu için gerekli belgeler:

– “(EK-1) Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini,

– Ayrıca, Öğretmen Çocuğu, Okul Yok ve Korunmaya Muhtaç Çocuk Kontenjanından başvurabilecek öğrenciler için “(EK-2) 2013 PYBS Başvuru ve YBO Tercih Formunu”doldurarak okul müdürlüğüne teslim edecek ve başvurunun yapılmasını sağlayacaktır.

ÖĞRENCİ AİLESİNİN MADDÎ DURUMUNU GÖSTEREN BEYANNAME EK-1 ve 2013 PYBS BAŞVURU ve YBO TERCİH FORMU, PYBS başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Sadece bu sayfaları bir internet cafeye gidip yazıdan çıkartabilirsiniz. Dosyayı CTRL + S ile bilgisayara indirmeniz mümkündür. 

>>> PYBS Başvuru Kılavuzu Tıkla <<< (Formlar kılavuzun sonlarında yer alıyor!)

Öğrencinin Başvuru Bilgileri:

Başvuru işlemi yapılırken öğrenciyle ilgili e-Okul sisteminden alınan bilgiler velisi tarafından kontrol edilerek (adı/soyadı, ana adı, baba adı, cinsiyeti, doğum yeri, doğum tarihi, sınavda tedbir alınmasını gerektirecek özel hizmet alma (özür)durumu, alanı/dalı, sınıfı) pybs 2013varsa yanlışlıklar başvurudan önce düzeltilecektir.

Dikkat!

Başvuru onaylandıktan sonra e-Okul sisteminde yapılacak değişiklikler başvuru bilgilerini değiştirmeyecektir. Bu nedenle onaylama işleminden önce bilgilerin doğruluğu veli ve okul yöneticilerince titizlikle incelenecektir. Bundan sonra yapılan başvurular ve talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

8 YORUMLAR

Bir yorum bırakın