2013 PMYO Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

0
1375

30 Haziran 2013 tarihli PMYO Yazılı sınav sonuçları T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, doğru/yanlış cevap sayısı, başarı puanı, genel başarı sırası ve sonuç bilgisi yer alacak şekilde ÖSYM’nin internet sitesinden açıklanacak ve adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarının, 10 Temmuz 2013 tarihine kadar açıklanmasını bekliyoruz. Bu yıl gerçekleştirilen ÖSYM sınavları ortalama olarak 7-8 gün içerisinde açıklanmıştır.

Asıl olarak Polis Meslek Yüksekokullarına girmeye hak kazanan adaylar ile daha sonra yedek olarak çağırılacak adayların planlandıkları Polis Meslek Yüksekokullarını duyurma işlemi Polis Akademisi Başkanlığı web sayfasından www.pmyo.pa.edu.tr adresinden ilan edilecek ve adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Adaylar planlamalarının yapıldığı yüksekokullara 19 Ağustos 2013 tarihinde giderek geçici kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir. (Bu tarihten önce/sonra adayların geçici kayıt talepleri kabul edilmeyecektir.)

DİKKAT: PMYO Giriş Yönetmeliğinin 19. Maddesinin 1. Fıkrası hükmü gereği 19 Ağustos 2013
tarihi mesai bitimine kadar planlandığı okula giderek kayıt yaptırmayan asıl adayların mazeretleri ne olursa
olsun, haklarını kaybetmiş sayılacak ve yerlerine sırasıyla yedek aday planlaması yapılacaktır.

pmyo logo

Bir yorum bırakın