2013 PYBS Başvuruları Nereye Yapılacak ?

0
1405

2013 PYBS başvuru işlemleri nereye ve nasıl yapılacak ? Bu konumuzda PYBS başvurusu yapacak olan 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine başvuru işlemlerinden bahsedeceğiz.

Başvurular nereye yapılacak ?

PYBS başvuruları öğrenci velisi tarafından okul müdürlüğüne yapılacaktır.

2013 PYBS Başvuru süreleri uzatıldı!

Başvuru için gerekli belgeler:

“(EK-1) Öğrenci Ailesinin Maddî Durumunu Gösterir Beyanname” ve eklerini,
– Ayrıca, Öğretmen Çocuğu, Okul Yok ve Korunmaya Muhtaç Çocuk Kontenjanından başvurabilecek öğrenciler için “(EK-2) 2013 PYBS Başvuru ve YBO Tercih Formunu”
doldurarak okul müdürlüğüne teslim edecek ve başvurunun yapılmasını sağlayacaktır.

Bu belgeleri indirmek için buraya tıklayınız

Önemli Tarihler:

  • 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların sınav başvuruları ve bursluluk tercihleri 11-22 Mart 2013 tarihlerinde alınacaktır.
  • 8, 9, 10 ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 22 Temmuz-02 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

pybs_tarihler

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

Sınav başvurusu elektronik ortamda okul müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Başvuru işlemi yapılırken öğrenciyle ilgili e-Okul sisteminden alınan bilgiler velisi tarafından kontrol edilerek (adı/soyadı, ana adı, baba adı, cinsiyeti, doğum yeri, doğum tarihi, sınavda tedbir alınmasını gerektirecek özel hizmet alma (özür) durumu, alanı/dalı, sınıfı) varsa yanlışlıklar başvurudan önce düzeltilecektir.

Başvuru onaylandıktan sonra e-Okul sisteminde yapılacak değişiklikler başvuru bilgilerini değiştirmeyecektir. Bu nedenle onaylama işleminden önce bilgilerin doğruluğu veli ve okul yöneticilerince titizlikle incelenecektir. Bundan sonra yapılan başvurular ve talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Bir yorum bırakın