2013 SBS Lise Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

0
1370

SBS puanıyla 2013 lise tercihleri 29 Temmuz 2013’te sona erdi. Şimdi öğrenciler tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Hemen cevaplayalım sonuçlar 6 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacaktır. Ancak bu yıl tercih süresinin uzatılması nedeniyle bazı gecikmeler beklenebilir. Biz yine de ramazan bayramından önce duyurulmasını bekliyoruz.

OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Yerleştirme sonuç bilgilerinde; öğrencilerin asıl veya yedek olarak yerleştirildiği okul/okulların isimleri, bu okul/okulların adres ve iletişim bilgileri ile kayıt dönemleri hakkında bilgilere yer verilecektir.

sbs tercih

Ayrıca yerleştirme sonuç bilgilerinde; özel yetenek, mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alınan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının ilgili alanlarında yapılacak bu sınava ilişkin takvime yer verilecektir. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Bir yorum bırakın