2013 SBS Lise Tercih Süresi Uzatıldı

0
1448

2013 SBS Puanıyla Lise tercihleri 21 Temmuz 2013 tarihine kadar yapılacaktı. İller arası yer değiştirmelerle aynı döneme denk geldiğinden, MEB müsteşarı Yusuf Tekin SBS tercih sürelerinin 29 Temmuz 2013 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

“Değerli arkadaşlar bilindiği üzere 2013 yılı yer değiştirme takviminde iller arası yer değiştirme başvurusu sonuçlarının ilanı için 21 Temmuz tarihi belirlenmişti. Bu durumda iller arası yer değiştirme talebinde bulunan ve çocuğu SBS tercihi yapacak öğretmenlerimizin bir mağduriyeti gündeme gelmiş ve konu ile ilgili olarak Sayın Bakanımıza yoğun talepler ulaşmıştır.

Sınav ve yer değiştirme takviminde başkaca hiçbir mağduriyete yer vermeyecek bir biçimde SBS ile ilgili son başvuru tarihi 29 Temmuz 2013 tarihine uzatılmıştır. Bu durumda 26 Temmuz tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçları açıklanan öğretmen arkadaşlarımız ve diğer bütün velilerimiz çocuklarının tercihlerini rahatlıkla yapabileceklerdir. Sonuçların bütün öğretmen arkadaşlarımız ve bütün veliler için hayırlı olmasını dilerim.”

kayseri liseleri

Bir yorum bırakın