2013 SBS Sınav Süresi, Sınav Ne Zaman Sona Erecek ?

0
1235

2013 SBS’ye 1 milyon 127 bin 211 öğrenci için başvuru yaptı. Sınav 8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak. Sabah saat 10:00’da başlayacak. Okul önlerinde çocuklarının sınavdan çıkmasını bekleyecek olan velileri sınav süresi hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

Sınav 120 dakika sürecektir. Öğrencilere 100 soru sorulacaktır.

Yani 10:00’da başlayan sınav, 12:00’da sona erecek.

MEB yetkilileri, öğrencilerin sınav öncesi ve sınav sırasında şunlara dikkat etmelerini istedi:

– Kimlik kontrolü ve salona yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için 09.30’da fotoğraflı sınav giriş belgesiyle belirtilen salonda hazır bulunulmalı. Sınava giderken öğrenciler yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesini, nüfus cüzdanını (veya pasaportunu), en az iki adet koyu, siyah ve yumuşak kurşun kalemi, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak bir silgi almayı unutmamalı. Sınava girilecek salondaki yerini almadan önce mutlaka bütün fiziksel ihtiyaçlar giderilmeli. Yoklama yapıldıktan sonra salon başkanının yapacağı açıklamalar mutlaka dinlenmeli.

– Cevap kâğıdında yazılı TC kimlik numarası, ad ve soyad kontrol edilip, hata varsa salon görevlilerine söylenmeli.

– Cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri işaretlemesi kurşun kalemle yapılmalı.

– Cevap kâğıdındaki imza bölümüne, imza silinmeyen mürekkepli kalemle atılmalı.

açık ilköğretim okulu

– Cevap kâğıdında bulunan “Bu Bölüme Dokunmayınız.” kısmı hiçbir şekilde işaretlenmemeli.

– Soru kitapçığının A ve B olmak üzere iki ayrı türü olacak. A kitapçığı kullanılıyorsa cevap kâğıdında kitapçık türü bölümünün ‘A’ yuvarlağı, B kitapçığı kullanılıyorsa ‘B’ yuvarlağı kodlanmalı.

– Cevaplar soru kitapçığının kapağında belirtilen örnekte olduğu gibi yuvarlağın dışına taşırmadan cevap kâğıdında ilgili seçenek bulunularak kodlanmalı.

– Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru cevap. Çift işaretlenmiş veya iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından tespit edildiğinde bu soru yanlış cevap olarak değerlendirilecek.

– Cevap kâğıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirme işlemine alınmayacak. 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Öğrenciler emin olmadıkları soruları işaretlememelidir.

Bir yorum bırakın