2013 SBS Tercih Yapma Sayfası (Lise)

11
3141

2013 SBS puanı ile lise tercihleri 29 Temmuz 2013 tarihine kadar yapılacaktır. Tercihler öğrencinin velisi tarafından yapılmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığının SBS tercih sayfasına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternetten tercih yapmak istemeyen veliler, ortaokul okul müdürlüklerine gidebilir tercihleri oradan yapabilirler.

>>> 2013 SBS Tercih Sayfası <<<

Tercih kılavuzu için tıklayınız.

Uyarılar:

(1)  SINAV SONUÇ BELGESİ’ nde  verilen  “Güvenlik Kayıt No” değerini girmelisiniz.
(2)  Mezuniyeti yapılmamış olan öğrenciler mevcut okul numaraları ile giriş yapabilirler. Mezuniyeti yapılmış olan öğrenciler için e-okul sisteminde okul numarasının önüne 2013 eklenerek güncelleme yapıldığı için, başvuru giriş işlemleri sırasında    Öğrenci Okul No alanına giriş yapılırken mutlaka öğrenci numarasının önüne 2013 ekleyerek sisteme giriniz. Örn: Okul numarası 16olan öğrencinin okul numarasının önüne 2013 eklenerek 201316 olarak sisteme girilmelidir.

Dikkat: Güvenlik Kayıt Numarasını kaybettiyseniz  öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne şahsen başvurarak  Güvenlik Kayıt Numarası’ nı öğrenebilirsiniz.

 

11 YORUMLAR

  1. Ay.. ne kadar teşekkür etsem az hiç explorer dan denemek aklıma gelmedi bizim müdüre iş kalsa ben tercih dönemini geçirirdim bi işi adam gibi halletmedi. Çok sağolun.. Şimdi müdüre gidip sadece imzası kaldı.

Bir yorum bırakın