2013 Şubat Ayında Eş Durumu Atamaları Yapılacak

0
1030

Yeni Milli Eğitim Bakanı, Nabi Avcı, şubatta eş durumu atamalarına sıcak bakıyor. Muhtemelen atamalar ile ayrıntı şubat ayının ilk haftasında belli olacak. Yine şubat ayı genel öğretmen atamaları ile ilgili ayrıntılar, önümüzdeki hafta belli olacaktır. Nabi Avcı, brifingleri hafta içinde değerlendireceklerini belirtmişti. Gelişmeleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Başbakan Erdoğan da şubat eş durumu atamaları sorusu üzerine “Yeniden atama yapılacak, hazırlıklar yapılıyor” diyerek müjde vermişti.

Erdoğan, öğretmenlere şubat ayında sağlık ve eş durumlarına bakılarak mazeret atamaları yapılacağını açıkladı. (30 Ocak Güncelleme)

Nabi Avcı:

”Görevi, cuma günü devraldıktan sonra Milli Eğitim üst bürokrasisiyle bir toplantı yaptık. 17 temel birimin yöneticileri ile toplantı yaptık. Cumartesi, pazar arkadaşlarımız çalışmaya başladı. Yarın, Bakanlar Kurulu var. Ondan sonra 17 birim yetkilileriyle, brifing programımız var. Her birinden ayrıntılı bir saha raporu alacağız. Bu envanteri, tanımamız lazım. Brifingin ardından 1 hafta, 10 gün içinde bunları tamamlamış oluruz. Ondan sonra öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarıyla ilgili en acillerinden başlayarak neler yapılabilir, onları inşallah yaparız”

milli egitim bakanı nabi avcı

Bir yorum bırakın