2013 Şubat Eş Durumu Tayin Tarihleri Açıklandı

2
1963

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Şubat ayında öğretmen eş durumu atamalarının yapılacağını söylemiştik. MEB an itibarıyla eş ve özür durumu atama tarihlerini açıklamıştır. Tayin için başvurular: 31 Ocak – 6 Şubat 2013 tarihleri arasında alınacak. Atamalara ilişkin açıklamalar, başvuru şartları vb bilgilendirmeler ikgm.meb.gov.tr adresinde yer alacaktır. Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz. 

Başvuru süreci:

Başvurular, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yapılan açıklamaları çerçevesinde 31 Ocak – 06 Şubat 2013 tarihleri arasında iki aşamada elektronik ortamda alınacaktır. Birinci aşamada öğretmenlerimizin mazeretlerine dayalı talepleri, ikinci aşamada ise okul tercihleri alınacaktır.

İller arası eş durumundan, sağlık durumu ve genel özel hayatı etkileyen nedenlerle yapılacak olan atamalar ilgili yönetmelik çerçevesinde gerçekleştirilecek:

İlgide kayıtlı Bakanlık Makamı emri doğrultusunda Bakanlığımıza bağlı okullarda görevli öğretmenlerimizin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacaktır.

egitim

Başvuru Şartları:

Yer değiştirme başvurusunda bulunacaklarda, başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlik ve Devlet memurluğunun her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya Şubat ayı sonu itibarıyla kaldırılabilecek durumda olmaları şartı aranacaktır.

2012 yılında özür durumundan yer değişikliği yapılamaması sebebiyle memur kadrosuna atanan öğretmenler ile aynı kapsamda aylıksız izne ayrılan öğretmenler de başvuruda bulunabileceklerdir. Diğer sebeplerden dolayı aylıksız izne ayrılan öğretmenler i’se başvuru tarihinin son gününe kadar göreve başlamaları kaydıyla başvuruda bulunabileceklerdir.

 

2 YORUMLAR

  1. Ben 2012 yılında Asker öğretmen olarak göreve başladım. 31 Ağustos 2013 itibariyle askerlik görevim dolacak bu şubat ayı eş durumuna başvurabilir miyim?

    • malesef bu konuda bir bilgim yok başvuru koşulları 31 ocakta belli olacak. ikgm.meb.gov.tr adresinde yer alacaktır. hayırlı tezkereler

Bir yorum bırakın