2013 VBS Giriş Sayfası

0
1474

MEB Veli Bilgilendirme Sistemine girişi aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. VBS’ye giriş artık mobil cihazlarla da mümkündür. Cep telefonundan giriyorsanız, otomatik olarak mobil girişe yönlendirilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi mobil ortamda test yayınına başlamıştır.Mobil cihazlardan Veli Bilgilendirme Sistemine girildiğinde otomatik yönlendirme yapılmaktadır.

VBS’ye giriş yapmak için buraya tıklayınız.

 

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:
 
Duyurular :  Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular, 

Ders Programı :  Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, 

Devamsızlık Bilgileri :  Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, 

Not Bilgileri :  Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, 

Sınav ve Proje Bilgileri :  Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler, 

Öğrenci T.C. Kimlik No :
 

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır. 

Öğrenci Okul No :
 

Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

Bir yorum bırakın