2013 Yeterlilik Sınavına Başvuru Nasıl Yapılacak ?

0
1459

Diyanet’ten yeterlilik belgesi almak için yapılacak sınava başvuular 27 şubat mesai bitimine kadar uzatıldı. Sınava başvuru işlemleri kısaca şöyle:

Öncelikle girilecek sınav türüne göre:

1. Yeterlik sınavına girecek adaylar; – 35 (kırkbeş TL KDV dâhil) sınav ücretini,

2. Mesleki Bilgiler seviye tespit sınavına girecek adaylar;- 45 (otuzbeş TL KDV dâhil),

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA Şubesi,Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile sınav ücretini yatıracaklardır.

Sınav ücretini yatırdıktan sonra şu adreslere tıklayıp e başvuru yapacaksınızç

Adaylar e-başvuru yaptıklarına dair belgeleri, başvurularını sisteme kaydetmelerinin ardından aynı adresten alabileceklerdir.

Adaylar, sınav başvuru tarihleri içerisinde, e-başvuru formuna girmiş oldukları başvuru bilgilerinde değişiklik yapabileceklerdir. Adaylar e-başvuru yapmalarının ardından bilgilerinde değişiklik yapmaları halinde en son yaptıkları değişiklik geçerli olacaktır.

Sınav için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan adaylar, elektronik başvuru ekranında “özür durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucukları işaretleyeceklerdir.

turkiye_diyanet vakif

Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar, sağlık kurulu raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinden herhangi birini bir nüsha halinde en geç 27/02/2013 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığında olacak şekilde ulaştıracaklardır. Bu tarihten sonra ulaşan konu ile ilgili başvuru ve belgeler ne sebeple olursa olsun (postada ve kargoda gecikmeler vb.) dikkate alınmayacaktır. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

Bir yorum bırakın