2013 YGS Başvurusu Yapacak Üniversite Adaylarına Uyarılar

8
2573

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ali Demir, YGS başvurusunda bulunacaklar için bir kaç tavsiyede bulundu.

1– Para yatırmak, ‘işlem bitti, artık kayıt oldum sınava girerim’anlamına gelmiyor. Ödemenizi yazdıktan sonra başvuru merkezlerine gitmelisiniz (liseler, ösym merkezleri gibi)

2-15 Ocak’tan önce mutlaka sisteme girip adaylığınızı kontrol edin. (Başvuru işleminizin ardından ais.osym.gov.tr adresinden TC. Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yapıp başvurunuzu kontrol edin)

3-İstanbul’dan girecek adaylar mutlaka birinci ve ikinci giriş tercihlerini İstanbul olarak kullansınlar. (İstanbul sınav için 9 bölgeye ayrıldı, sınav yeri seçiminde size en yakın yerleri seçiniz.

Ek olarak sınav başvurunuzu son güne (15 Ocak) bırakmamanızı öneririz. Son gün aşırı yoğunluk oluyor.

sinavlar

8 YORUMLAR

  1. ya ben öğrenim bilgilerimi yanlış yazdım ösym ye dilekçe göndermem gerekiyormuş bu dilekçeyi yazıp nereye teslim edeceğim lütfen yardımcı olun:(

    • dilekçeye gerek olmadığını sanıyorum ais.osym.gov.tr adresine giriş yapıp aday bilgilerinizi kontrol edin değiştirmeyi deneyin. değiştirmezseniz bir liseye gidip hata oldugunu söylersiniz düzeltirler.

  2. bir site de formun arka yüzünde hiçbirşeyin yazılı olmaması gerektiği yazıyordu.çıktıyı önlü arkalı aldım bi sorun olurmu?

  3. Ben aof lab. Vet. Sağlık okuyorum. ÖSYM öğrenim bilgilerimi değiştirmedim.Şimdi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz.:((

Bir yorum bırakın